PolskiУкраїнська

O nas

Jesteśmy nowoczesną placówką edukacyjną  prowadzoną przez Ogólnopolski Operator Oświaty, który od kilkunastu lat prowadzi działalność edukacyjną i opiekuńczą, współpracując z samorządami w całej Polsce.

Mając świadomość tempa zmieniającego się świata i otaczającej nas rzeczywistości, naszą misją jest, aby nasze dzieci sprostały wyzwaniom, które na nich czekają. Szczególnie dla nas ważny jest rozwój kompetencji społecznych i praca nad samodzielnością dzieci. Pragniemy je wspierać, aby w przyszłości przyjmowały postawę człowieka odpowiedzialnego i uczącego się przez całe życie.

W naszym przedszkolu kierujemy się zasadą ufności wobec możliwości dziecka. Pracę dostosowujemy indywidualnie do jego potrzeb, zdolności i predyspozycji.

Dzieci w naszym przedszkolu nie są nauczane. Poznawanie otaczającego świata odbywa się poprzez ich własną aktywność i ciekawość. W tej edukacyjnej podróży nauczyciel przyjmuje rolę przewodnika – podążając za dzieckiem, obserwując je i odpowiednio motywując.

Do tego celu wykorzystujemy metody doświadczalne, takie jak „learning by doing” (nauczanie przez działanie) i metoda projektów. Projekty są planowanie i realizowane w odpowiedzi na zainteresowania dzieci. Wspólnie z dziećmi inspirujemy się, pobudzamy wzajemnie do myślenia i działania, razem organizujemy przestrzeń przedszkolną.

Dzięki prowadzonemu w ten sposób procesowi edukacyjnemu, dziecko:

– rozwija umiejętności współpracy w grupie

– staje się refleksyjne wobec siebie i innych

– rozwija w sobie ciekawość, otwartość i kreatywność

– przyjmuje postawę opartą na samokontroli, a nie zewnętrznym przymusie

– uczy się odpowiedzialności za własny rozwój

W naszej placówce jedną z najważniejszych wartości jest uważność i budowanie prawidłowych relacji międzyludzkich. Zasada ta dotyczy wszystkich członków społeczności przedszkolnej.

PolskiУкраїнська